Financování zakázek

Zateplení fasád, okna
Střechy
Práce horolezeckou technikou
Zábrany proti ptactvu
Půjčovna strojů a zařízení
Výroba a prodej
Drceny polystyren
Foukaná izolace

Nová zelená úsporám a stavební firma SOVA

Cílem programu Nová zelená úsporám je zajistit realizaci opatření vedoucích k úsporám energie a využití obnovitelných zdrojů energie v rodinných a bytových domech.Podporují se pouze akce realizované na území České republiky a ukončené po vyhlášení programu.

V SOUČASNÉ DOBĚ  PROBÍHÁ TENTO DOTAČNÍ PROGRAM PRO BYTOVÉ A PANELOVÉ DOMY NA ÚZEMÍ NAŠEHO HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY.

Naše firma pro Vás vyhotoví nezbytné kroky, které jsou potřeba k získání dotací, např .: energetický audit, štítek, projektovou dokumentaci, požární zprávu, atd. Dále k samotným stavebním pracím vyřídíme stavební povolení, úvěr a veškeré financování včetně STÁTNÍCH DOTACÍ.

 

 

V případě dotazů kontaktujte našeho obchodního zástupce:

Petr Soukup 777 100 918, info@sovastavebni.cz


Financování obecně:

Vzhledem k tomu, že většina domů je již za hranicí předpokládané životnosti, je nutné, aby většina z nich prošla celkovou rekonstrukcí. Ať je Vaše SVJ či BD nově založené či delší dobu v provozu, kladete si logickou otázku, kde sehnat veškeré potřebné finance na realizaci rekonstrukce. Předpokladem pro zdravý chod Vaší organizace je platba adekvátní částky na m2 do společného fondu oprav. Výše částky hrazenou do fondu oprav, s přihlédnutím na stav domu, provedené rekonstrukce a počet bytů, lze jednoduše vypočítat. I s tímto Vám rádi pomůžeme.Neobejdete se však bez finanční pomoci, kterou pro tento účel zřídilo hned několik státních institucí za podpory Evropské Unie.


Aktuality:

16.03.2020

Prodlužujeme termíny pro doručení podkladů k žádostem.

S ohledem na mimořádnou epidemiologickou situaci a přijatá bezpečnostní opatření prodlužuje Státní fond životního prostředí ČR všem žadatelům o podporu z programů Nová zelená úsporám a Dešťovka termíny pro doručení podkladů k žádostem do 30. 6. 2020. Tato změna se týká podkladů doručovaných při podání žádosti, dokládání realizace či na základě výzvy k doplnění.

02.03.2020

Novinky v Nové zelené úsporám – více peněz na opravy bytových domů, až 200 tisíc na nákup úsporného bytu.

Od března program Nová zelená úsporám nabízí několik novinek. Vlastníci bytových domů získají vyšší příspěvek na modernizaci bytových domů v Praze. Domácnosti, které své bydlení teprve plánují, mohou sáhnout po dotacích na nákup nového pasivního domu či bytu.

21.02.2020

Dotace na bydlení jdou na dračku. Poradíme jak na ně.

Půl milionu korun na renovaci či stavbu domu? Není problém. Máme tipy, jak na to. Získat dotaci z programu Nová zelená úsporám je totiž jednodušší, než se může zdát. Přínosem pro vás bude nejen finanční úspora a nižší spotřeba energií v domě, ale i úleva pro životní prostředí.

1.10.2019

Úsporné stavby mají zelenou, o dotace je enormní zájem.

Nejeden stavebník se bude muset od příštího roku zamyslet nad energetickou náročností svého budoucího domu. Od ledna příštího roku vstupují v platnost přísnější normy pro spotřebu energií v nových domech.

18.04.2019

Dubnová Priorita přináší další vlnu zateplování

Fasáda, okna, dveře, osvětlení, to vše a nejen to může ozdobit veřejnou budovu i ve vaší obci. Na začátku května startuje dotační výzva na zateplování veřejných budov.

03.04.2019

Nová zelená úsporám je v kurzu, dotace vám uspoří i statisíce

Zrekonstruovat nebo postavit dům není nic snadného. Chce to pečlivě plánovat a dobře počítat. S penězi vám může znatelně pomoci dotační program Nová zelená úsporám. V době rostoucích výdajů za bydlení dokáže ušetřit i stovky tisíc korun. Stačí myslet chytře a trochu více ekologicky.

22. 06. 2018

Nová kalkulačka NZÚ spočítá nejen dotaci, ale i úspory, návratnost či náklady na provoz

Kalkulačka pro výpočet dotace z programu Nová zelená úsporám není žádnou novinkou. Pravidelně ji využívají tisíce zájemců o příspěvek. Nyní pro vás MŽP připravilo její vylepšenou verzi.

Nejenže spočítá, zda budova při plánovaných rekonstrukcích dosáhne na dotaci a jaká bude její výše, ale i kolik vás budou úsporná opatření stát. Nová dotační kalkulačka také ukáže, kolik ušetříte na provozu a jaká je odhadovaná doba návratnosti s dotací a bez dotace. Kromě toho poskytne odhad návrhové tepelné ztráty, abyste mohli zvolit zdroj tepla o správné výkonnosti.

Jak kalkulačka funguje? V aplikaci stačí vybrat budovu tvarově podobnou té vaší a doplnit rozměry a údaje o stavu domu před rekonstrukcí. Vedle úprav na fasádě a řízeného větrání můžete nově zadat i výměnu zdroje tepla pro vytápění a přípravu teplé vody. Po vyhodnocení dostanete informaci o možné oblasti podpory, orientační výši dotace i o tom, zda se vám investice vyplatí.

„I když jsme si vědomi, že se vypočtené hodnoty úspory a provozních nákladů mohou lišit od reálných, vyhodnocování probíhá dle harmonizovaných technických norem s měsíčním krokem výpočtu a v souladu s metodickými pokyny Státního fondu životního prostředí ČR,“ ujišťuje Jakub Hrbek ze Státního fondu životního prostředí ČR zodpovědný za řízení programu Nová zelená úsporám.

„Do kalkulačky jsme nově zapracovali mechanismus korekce teoretických hodnot, který by měl hodnoty těm reálným více přiblížit, proto je možné nástroj bez obav využít v počátečních i pokročilejších úvahách o realizaci úspor,“ dodává Jakub Hrbek.

Kalkulačka je určena především zájemcům o dotaci Nová zelená úsporám na rekonstrukci rodinných a bytových domů, poslouží však také jako užitečný pomocník energetických specialistům a projektantům při přípravě dotačních projektů.

http://kalkulacka.novazelenausporam.cz

Příklad výpočtu dotační kalkulačky k programu Nová zelená úsporám

Dotační kalkulačka Nová zelená úsporám nově umožní také odhad provozních nákladů, úspor a návratnosti investice.

© 2008 výškové práce SOVA || Havai - tvorba webových stránek || mail